Patrik KURIL JE VÁŽNE ZRANENÝ

Bezprostredne po odvoze do nemocnice v sobotu Milan Slovák oznámil veľmi nepríjemnú informáciu -

Patrik KURIL JE VÁŽNE ZRANENÝ

po páde na MTB pretekoch (Merida - zelená stopa SNP). Organizátori nezabezpečili zdvihnutie rampy a Patrik ako vedúci pretekár do nej "vpálil" v plnej rýchlosti. Odniesla si to predovšetkým jeho ľavá noha...

Prvá správa Milana Slováka bola veľmi pesimistická. Teraz sa to javí tak, že Patrik príde o celú sezónu, ale k športu sa pravdepodobne bude môcť vrátiť.  Touto cestou by sme sa veľmi radi poďakovali všetkým pretekárom, ktorí (predovšetkým tým štyrom, ktorí boli na mieste po pár sekundách)

OBETOVALI SVOJE UMIESTNENIE a poskytli Patrikovi prvú pomoc. Poďakovať sa chceme však aj ďalším pretekárom, ktorí v pretekoch nakoniec nepokračovali - spolu ich bolo asi dvadsať. Organizátor, veľmi zaujímavo, vyhlásil za víťaza Patrika Kurila - vyhlásil poradie, od "zavretej brány".

Toto leto je pre Slovenskú triatlonovú úniu zvlášť nešťastné. Ešte v júli sa v Zürichu vážne zranil
Filip KRISTL

- nezodpovedného organizátora, ktorý ho autom počas cyklistickej časti "zostrelil" z bicykla pravdepodobne na základe trestného podania nemeckého klubu, ktorého členom je Filip, budú trestne stíhať.
Martin URBANOVSKÝ

sa na rozdiel od Patrika a Filipa nezranil vinou organizátora pretekov, ale počas špeciálnej prípravy na MS v Austrálii nešťastne v Tatrách skočil na kameň a tri týždne musel oddychovať, pričom prišiel o štart na MS.

Všetkým trom prajeme rýchle vyliečenie.

World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur