ITU predĺžila zákaz podujatí do 30. júna 2020 - AKTUALIZOVANÉ o stanovisko ETU

Výkonný výbor Svetovej triatlonovej únie (ITU), ktorý sa zišiel v piatok (3. 4. 2020) prostredníctvom telekonferencie, sa rozhodol predĺžiť pozastavenie všetkých činností medzinárodnej federácie do 30. júna v dôsledku súčasnej situácie na celom svete s prepuknutím choroby COVID-19.

Toto pozastavenie zahŕňa WTS Jokohama, tri africké poháre (ATU), tri americké podujatia (PATCO), štyri ázijské poháre (ASTC), jednu udalosť v Oceánii (OTU) a osem v Európe (ETU) plus sériu Svetových pohárov v paratriatlone v Yokohame.

Na základe rozhodnutia ITU vydala vyhlásenie aj Európska triatlonová únia, ktorá v termíne do 30. 6. presunula (zatiaľ na neurčito) deväť európskych pohárov a šampionátov, vrátane ME do 23 rokov v ukrajinskom Dnipre, ME v kros triatlone a kros duatlone, ktoré sa malo konať v rumunskom Targu Mures, či ME v strednom triatlone a akvatlone v rakúskom Walchsee.

Vzhľadom na ekonomické dopady pandémie ETU taktiež informovala o zrušení ďalších štyroch podujatí: EP Huelva (Špan.), EPJ Kupiškis (Litva), EP Holten (Hol.), EPJ Kitzbühel (Rak.)

Celé znenie vyhlásenia ETU si môžete prečítať tu: https://europe.triathlon.org/news/article/covid_19_events_etu_update


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur