Talian Renato Bertrandi na čele Európskeho triatlonu aj ďalšie 4 roky

logo et2020.6 kopiaDnešného volebného kongresu Európskeho triatlonu (ET - predtým ETU) sa zúčastnilo virtuálne 43 krajín, medzi nimi samozrejme aj Slovensko. Ešte začiatkom roka ET plánovalo riadny kongres (v španielskej La Nucii), zlá pandemická situácia zapríčinila, že kongres sa uskutočnil online. 

 

Súčasťou kongresu boli aj kompletné voľby. Na post prezidenta ET kandidoval jediný kandidát. Doterajší prezident Talian Renato Bertrandi získal 41 hlasov (1 proti, 1 nehlasoval) a na čele ET bude aj ďalšie 4 roky. 

Na post ekonóma (pokladníka) bola jediná kandidátka. Aj Španielka Alicia Garcia bude v tejto funkcii pokračovať ďalšie 4 roky. Zvolená bola vďaka rovnakému počtu hlasov ako Renato.

Na 2 posty viceprezidentov kandidovalo kvarteto záujemcov, uspeli - Holanďan Martin Breedijk (29 hlasov) a Ír Chris Kitchen (27 - pred dvoma rokmi bol delegátom ET v Žiline na EPJ). Doterajší člen VV ET Martin Breedijk vymenil na tomto poste Farncúza Denisa Jaegera, ktorý nekandidoval. Ír Kitchen bude na poste viceprezidenta už druhé volebné obdobie. 

Na 5 miest členov Výkonného výboru ET kandidovalo 11 záujemcov. Členmi VV ET sa stali Bieloruska Maryia Charkouskaya-Tarasevich (32), Rakúšan Herwig Grabner (27 - delegátom ET v Žiline na EPJ pre 3 rokmi), Ruska Galina Shipovalova (27), Švajčiar Pascal Salamin (24) a Švédka Ola Silvdahl (19). Prvá trojica bude vo VV pôsobiť už druhé volebné obdobie, Švajčiar sa do VV dostal po prvýkrát, rovnako ako aj Švédka. Pre Švédku to však nie je prvá vysoká funkcia. Dve funkčné obdobia bola vo VV WT (vlani sa už do VV WT nedostala) a zároveň je aj členka Švédskeho olympijského výboru.  

Volili sa aj členovia troch komisií - Komisia pre audit (Kontrolná), Komisia pre rozvoj a Technická komisia. 

Zvolení funkcionári:

Komisia pre audit - 5 kandidátov: Karen Hasselberg Sorensen (NOR - 36), Hendrik Fehr (LUX - 29), Michael Ziv (ISR - 21). 

Komisia pre rozvoj - 13 kandidátov: Mori Mitja (SLO - 30), Anna Grealish (IRL - 26), Ljudmila Medan (SRB - 26), Marc DHooge (LUX- 24), Adina Dusa (ROU .- 24), Sara Heath (GBR - 20) a Laurence De Jaeghere (FRA - 18). 

Technická komisia - 17 kandidátov: Alpár Nagy (HUN - 28, technický delegát akvatlonových ME v Bratislave 2017), Jiorge Garcia Martinez (ESP - 26), Holger Wackerhage (GER - 23), Hugh McAtamney (IRL - 22), Sarah Taylor-Hough (GBR - 20), Fridrich Schwarz (AUT - 17) a Dirk Bogaert (BEL - 16).

 

 

.jj

 

 

 

 

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur