Richard Varga v nedeľu na SP po prvýkrát s jedničkou

varga6 2017 tria.karlovyvary 832 kopiaTriatlonový festival v Karlových Varoch vygraduje v nedeľu popoludní pretekmi mužov SP. A po prvýkrát bude mať slovenský pretekár na tak významných pretekoch štartové číslo jedna!

 

ITU SP Karlove Vary, nedeľa 2. september 
10:00 - štart - ŽENY   - 17 Romana Gajdošová, 44 Ivana Kuriačková
15:00 - štart - MUŽI   - 1 Richard Varga

So štartovým číslom 17 na štart nastúpi naša jednička Romana Gajdošová. Romana vlani absolvovala svoju premiéru na pretekoch SP práve v Karlových Varoch. Hneď pri svojom prvom štarte vyrovnala naše dovtedajšie historické maximum - 19. miesto Magdalény Stovíčkovej. Priebeh pretekov však vyzeral oveľa optimistickejšie. Romana sa bude snažiť zopakovať vlaňajší plavecký (neoprén) a cyklistický výkon a výrazne vylepšiť bežecký výkon. Pre Romanu to bude ôsmy štart v pretekoch SP, pričom jej najlepšie a zároveň slovenské maximum je 9. miesto z októbra minulého roka v americkej Sarasote. Tento rok najlepšie skončila na 16. mieste v kazašskej Astane.

Druhou našou pretekárkou na štarte bude Ivana Kuriačková, čerstvá triatlonová majsterka Slovenska zo Žiliny. Ivana má výborné plávanie, ale napriek tomu na náročnej cyklistickej trati v Karlových Varoch môže mať problém. Ivana tohto roku končila štúdium v Luxembursku a nemá najazdený dostatočný počet kilometrov. V pretekoch SP štartovala jedinýkrát. V roku 2015 v čínskom Čengdu obsadila 59. miesto. 

Popoludní odštartujú muži. Richard Varga nastúpi na štart SP po prvýkrát so štartovým číslom jedna. Konkurencia je však vysoká. Bratia Poljanskí pravdepodobne vyplávu spolu s Vargom, sú vynikajúci bežci, no náročná cyklistická trať ich môže v boji o popredné pozície odpísať - ale bude závisieť ako sa cyklistika pôjde. Naopak, výborný vo vode, na bicykli a aj výborným bežcom je jeden z najlepších Rišových priateľov vo svetovom triatlone Talian Alessandro Fabian. Kandidátmi na popredné umiestnenie budú aj jeho krajania Constatntine Stateff a Davide Uccellari. Ďalšími vynikajúcimi triatlonistami s ambíciou skončiť na stupňoch víťazov bude aj Nemec Jonas Schomburg, Argentínčan Luciano Taccone, či mladý Holanďan Jorik Van Egdom, ktorý je super bežcom. Prekvapiť môžu aj niektorí mladí pretekári. Na štarte našťastie chýbajú super cyklisti z Nórska, ktorý v minulom roku vďaka cyklistike výrazne premiešali poradie. 

Našim najlepším umiestnením v kategórii mužov je práve umiestnenie z minulého roka v Karlových Varoch. Aj keď dlho to vyzeralo u Richarda s pódiom, nakoniec dobehol na 7. mieste. Historické maximium je jeho 6. miesto z SP z roku 2014 v kolumbijskej Cartagene. 

Na štarte bude 66 pretekárov z 27 krajín.

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur