Nemčík a Buček sa začínajú celosvetovo presadzovať mimo ITU

nemcik6 im 201236 kopiaNa našom webovom portáli pravidelne informujeme o aktivitách (predovšetkým vďaka výsledkom našich pretekárov) z pretekov pod hlavičkou najsilnejšej a dominantnej federácie ITU (International Triathlon Union), ITU je členom MOV (Medzinárodný olympijský výbor) a  členom ITU je aj Slovenská triatlonová únia.

 

Na území Slovenska už druhý rok boli zorganizované MS pod hlavičkou Challenge Family, federácie, ktorá sa odčlenila z WTC a ktorá s ITU spolupracuje veľmi úzko.

Sporadicky a len štatisticky informujeme o WTC (World Triathlon Corporation), vďaka výsledkom našich pretekárov na pretekoch pod gesciou WTC - Ironman. Ide o najstaršiu triatlonovú federáciu. Od vzniku ITU bola však vo výraznom antagonistickom postavení voči ITU. Výraznejšia zmena nenastala ani po odchode prezidenta ITU Les McDonalda a zmene majiteľa WTC (vlastní ju už čínska firma vlastniaca okrem iného aj Tour de France).

A v tejto federácii sa začína výrazne funkcionársky presadzovať náš rekordér v počte absolvovaných dlhých triatlonov – Marek Nemčík. Jeho cieľ absolvovať 100 dlhých triatlonov ostáva, kariéru však začína rozvíjať už aj v pozícii funkcionára v rámci WTC. Začiatkom novembra pôsobil na Ironman Oman vo funkcii šéfa celého areálu pretekov, tento víkend na Ironman Bahrain pôsobí vo funkcii šéfa plaveckej časti. Z WTC má už potvrdené aj ďalšie významné pozície na blížiacich sa pretekoch WTC.

Najmladšou organizáciou, ktorá organizuje celosvetovo významné preteky je organizácia Super League Triathlon. Divácky výrazne zaujímavé podujatie malo premiéru v Austrálii, kde sa 4. miestom blysol Richard Varga. V rámci tohto projektu sa v pozícii moderátora začína presadzovať Michal Buček žijúci v Hong Kongu, ale v ostatných rokoch svoje pôsobenie pravidelne strieda medzi Hong Kongom a Bratislavou. Michal sa tohto roku zvýraznil vďaka záchrane života jedného z triatlonistov na pretekoch v severočínskom Tchien-ťine (https://www.triathlon.sk/index.php/media-foto-video/sita/9120-michal-bucek-v-cine-stvrty-pocas-pretekov-zachranil-zivot). 

 

Titulná foto: M. Nemčík (archív MN)

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur