• Home
  • Médiá
  • SITA
  • Michal Buček v Číne štvrtý, počas pretekov zachránil život

Michal Buček v Číne štvrtý, počas pretekov zachránil život

logo sita17Michal Buček v Číne štvrtý, počas pretekov zachránil život
Michal Buček: "Zakričal som na posádku

jedného z motorových člnov, ktoré nás sprevádzali a nehybné telo sme vytiahli na palubu"

TCHIEN-ŤIN 18. septembra (SITA) - Na medzinárodných pretekoch v triatlone na olympijských vzdialenostiach v severočínskom Tchien-ťine obsadil Slovák Michal Buček 4. miesto. Prvenstvo si vybojoval Mitchell Robins z USA pred Švédom Fredrikom Croneborgom a Nemcom Petrom Wolkoviczom.

Ešte počas úvodnej disciplíny, plávaní na 1500 metrov v Žltom mori, vrazil slovenský pretekár približne 500 metrov od brehu do nehybne ležiaceho tela topiaceho sa muža. "Zakričal som na posádku jedného z motorových člnov, ktoré nás sprevádzali a nehybné telo sme vytiahli na palubu," uviedol Michal Buček a doplnil: "Tam sa už začalo s jeho oživovaním. Ja som potom skočil do vody a pokračoval v pretekoch. Stále som však mal pred očami jeho popolavú tvár."

V cieli organizátori slovenskému triatlonistovi zvestovali, že muž sa v nemocnici napokon prebral k životu. "A to bolo vlastne moje víťazstvo v týchto pretekoch," dodal Michal Buček.

Vysledky: 1. Mitch Robins (USA) 1:53:25 h, 2. Fredrik Croneborg (Švéd.) 1:53:58, 3. Peter Wolkovicz (Nem.) 1:58:10, 4. Michal Buček (SR) 2:00:18

(SITA, ru),123

ArticleId: SITA20180918020


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur