Budúcoročné OH v Tokiu budú bez ohľadu na koronavírus...

logo tokyo2020SOŠV uverejnili článok TASR: Budúcoročné OH v Tokiu budú bez ohľadu na koronavírus hovorí viceprezident MOV John Coates

 

Budúcoročné olympijské hry v Tokiu sa uskutočnia za každých okolností. Povedal to viceprezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a predseda koordinačnej komisie MOV pre OH 2020 John Coates. Pôvodne sa malo podujatie uskutočniť tento rok, no pre pandémiu koronavírusu ho odložili na budúce leto, pričom v názve naďalej ponesie letopočet 2020

"Olympiáda sa začne na budúci rok 23. júla, bez ohľadu na to, či tu bude COVID, alebo nebude," citoval Coatesa portál Daily Mail. Japonskí predstavitelia už skôr vylúčili možnosť ďalšieho odkladu. Doteraz sa v modernej olympijskej histórii hry neuskutočnili iba z dôvodu svetových vojen.

Organizátori podujatia v Tokiu prezentovali hry v duchu rekonštrukcie krajiny po ničivom zemetrasení a následných cunami v roku 2011. Podľa Coatesa tie budúcoročné budú, v ideálnom prípade, symbolizovať víťazstvo nad koronavírusom a poskytnú nádej do budúcnosti.

"Pred pandémiou označil prezident MOV Thomas Bach tieto hry za najlepšie pripravené, aké kedy videl. Športoviská medzičasom dokončili, olympijská dedina je úžasná, aj infraštruktúra je pripravená. Výzvou bolo prispôsobenie termínov, zabezpečenie hotelov na budúci rok a dohoda so sponzormi, všetko sme však zariadili," uviedol John Coates.

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur