"TOKYO 2020" - mediálne výstupy ostatných 2 dní

logo tokyo2020Uverejňujeme články z ostatných dvoch dní týkajúce sa OH v Tokiu. Prezident MOV Thomas Bach ubezpečuje o istote konania OH "TOKYO 2020" v roku 2021, aj keď jeho argumenty sa dajú chápať ako protichodné.

V jednom článku hovorí o istote konania aj bez vakcíny, v druhom ubezpečuje, že vakcína bdue a nič nebude brániť k zorganizovaniu OH.    

 

Nový čas: Šéf olympizmu Thomas Bach: verí, že Tokio sa uskutoční aj bez vakcíny

SME: Odvážne vyhlásenie. Šéf Bach vakcína na koronavírus bude už čoskoro 

Topky: Uvažovalo sa o tom už dávno teraz nastal správny čas- olympiáda zmení svoju podobu

SITA:

Bach ubezpečil Japoncov, že pred OH 2021 bude na svete účinná vakcína voči COVID-19
"Máme veľmi povzbudivé správy o vývoji vakcíny - nielen vakcíny, ale aj vakcín. Bude alebo dokonca budú k dispozícii už v prvých mesiacoch budúceho roka a vo veľmi vysokých dávkach," uviedol Thomas Bach

TOKIO 24. septembra (SITA, AP) - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach v online rozhovore s predstaviteľmi japonskej vlády aj organizátormi olympijských hier v Tokiu uviedol, že pred začiatkom OH 2021 by mali byť k dispozícii stovky miliónov dávok vakcín voči ochoreniu COVID-19. Práve pandémia koronavírusu vo svete stojí za posunom najväčšieho sviatku športovcov z leta 2020 na leto 2021.

"Máme veľmi povzbudivé správy o vývoji vakcíny - nielen vakcíny, ale aj vakcín. Bude alebo dokonca budú k dispozícii už v prvých mesiacoch budúceho roka a vo veľmi vysokých dávkach. Sme v kontakte s WHO aj farmaceutickými spoločnosťami a tí nás ubezpečili, že to tak bude," uviedol Thomas Bach podľa AP.

Šéf MOV rozprával asi 15 minút a snažil sa presvedčiť japonských organizátorov aj verejnosť vrátane sponzorov, že plánovanie OH v Tokiu je na dobrej ceste a že skepsa nie je potrebná. Domáci sponzori už prispeli do prevádzkového rozpočtu sumou 3,3 miliardy dolárov a prieskumy verejnej mienky naznačujú, že mnohí sa zdráhajú obnoviť svoje zmluvy. To preto, lebo majú vážne pochybnosti o tom, či sa olympijské hry vôbec uskutočnia.

"Olympijské hry v Tokiu sú už teraz najlepšie pripravené v histórii a budú vhodným podujatím pre svet po skončení koronakrízy. Nestačí však len odviesť dobrú prácu, ale je potrebné sa aj adaptovať na zmenené podmienky, ktoré nastanú vo svete. Čo to však presne bude znamenať, 10 mesiacov pred hrami nevieme povedať. Na zmenený svet športu sa musia pripraviť nielen japonskí organizátori, ale aj 205 národných olympijských výborov združených v MOV," doplnil Bach.

(SITA, ds),123

 

.jj

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur