Challenge Samorin 2018 - The Championship

logo samorinchamps6 CF Championship Samorin RGB 1 kopiaV prvú júnovú nedeľu sa už druhýkrát v Šamoríne uskutočnia najvýznamnejšie triatlonové preteky roka pod hlavičkou Challenge Family na objemoch stredného triatlonu - Challenge - The Championship.

MS v strednom triatlone sa uskutočnia v areáli xbionic-sphere.

Vlani vďaka 3. najrýchlejšiemu behu a napriek 5 minútovej penalizácii obsadil senzačné 11. miesto Richard Varga. Tento rok jeho štart v Šamoríne je otázny. Bude totiž už naplno rozbehnutá olympijská kvalifikácia "TOKYO 2020" a v rovnakom termíne sa v talianskom Cagliari uskutočnia aj preteky SP.

Pre záujemcov z radov AG však máme dobrú správu. OV zabezpečil v Challenge Family 10 voľných miest do pretekov AG. Slovenskí pretekári, ktorí si nevybojujú účasť v kvalifikačných pretekoch na tento vrchol sezóny, majú možnosť požiadať o pridelenie voľnej (divokej) karty - v počte 5 kariet pre mužov a 5 kariet pre ženy. Záujem oznámte čo najskôr na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Voľná karta nezahŕňa odpustenie štartovného!

V prípade, že sa na preteky The Championship nedostanete vďaka riadnej kvalifikácii, ani vďaka prideleniu voľnej karty, organizátori vyšli v ústrety aj takýmto pretekárom. V sobotu popri olympijskom triatlone sa uskutočnia preteky na totožných tratiach ako sa pôjde nedeľňajší The Championship!

Sobotňajší program bude bohatý - hlavnými pretekmi bude Slovenský pohár v triatlone (štandartné objemy), okrem toho sa začiatočníci budú môcť zúčastniť tzv. TRYathlonu (0,3-15-3), ďalej sa uskutoční súťaž štafiet, ale aj detský beh. Okrem toho ako novinka by sa mal uskutočniť aj stredný triatlon (spomenutý vyššie). 

Kompletné informácie: THE CHAMPIONSCHIP

 

.jj


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur