Britské duo nestačilo na Američanku Katie Zaferes

logo lausanne2019 6kopiaLausanne - aj sobotňajšie ženské Veľké finále bolo veľmi zaujímavé. Američanka Katie Zaferes odolala tlaku britskéhom dua - Jessica Learmonth a Georgia Taylor-Brown.  

Trojica najlepších pretekárok dobehla do cieľa presne v poradí ako nastupovala na štart Veľkého finále a potvrdila oprávnenosť zisku medailí. Američanka je po ročnej pauze opäť pretekárkou, ktorá zvíťazila nielen vo Veľkom finále, ale aj získala titul majsterky sveta. Je to jej piate prvenstvo v pretekoch WTS, prvé vo Veľkom finále.

My sme na štarte mali našu jedničku. Romana Gajdošová vyplávala na 44. mieste s možnosťou na zaradenie sa do druhého balíka. Do neho sa ale nedostala a na náročnej cyklistickej trati vypadla aj z tretieho. Väčšinu cyklistiky odjazdila vo štvrtom balíku, ktorého počet sa zvyšoval tým, ako dobiehali pretekárky ktoré nestačili tempu predchádzajúcich balíkov. Preteky nevyšli napr. víťazke minulotýždňového SP Vendule Frintovej, ktorá vyplávala za Romanou a vidiac bezvýchodiskovú situáciu, v 2. kole cyklistiky zo 6 balíka z pretekov odstúpila. Romana Gajdošová nakoniec dobehla do cieľa na 32. mieste, čím vylepšila svoje minuloročné umiestnenie z GF WTS v Gold Coaste o 7 miest.   

Lausanne, 31. august, výsledky GF WTS 2019 
ŽENY ELITA
1. Katie Zaferes USA
2. Jessica Learmonth GBR
3. Georgia Tylor-Brown GBR
32. Romana Gajdošová

.jj

 

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur